Obchodní podmínky

Prodávající a zároveň provozovatel obchodu:

 • Ivan Sivák
 • Záhornice 45
 • 517 32 Přepychy
 • tel: +420 777 886 459
 • e-mail: ivan.sivak@bonniel-dog.eu

Nákupní a reklamační řád:

Práva a povinnosti prodejce

 1. 1. Prodejce má povinnost vyřídit objednávku a odeslat objednané zboží na adresu v této objednávce uvedenou do pěti pracovních dnů od přijetí objednávky; v případě platby předem na účet do pěti pracovních dnů od přijetí platby. Pokud požadované zboží není skladem, expedice se posouvá o termín dodání distributorem, obvykle 7 dní. Nebude-li možné zboží v tomto termínu expedovat, oznámí to prodejce zákazníkovi na e-mailovou adresu uvedenou v objednávce. Prodávající si vyhrazuje právo odmítnout vyřízení objednávky, pokud jsou objednací údaje neúplné či vzbuzují pochybnost o skutečném úmyslu zákazníka objednat zboží. O tomto odmítnutí zašle informaci na e-mailovou adresu zákazníka.
 2. 2. Pokud kupující uplatní nárok na vrácení zboží (odstoupení od kupní smlouvy) podle zákona č. 367/2000 Sb., prodejce vrátí částku zaplacenou zákazníkem za vrácené zboží do sedmi pracovních dnů od doručení vráceného zboží na adresu prodejce. Prodejce nevrací částku za poštovné a balné.
 3. 3. Prodávající se zavazuje osobní údaje, které mu poskytl nakupující, neposkytovat žádným třetím osobám. Na žádost zákazníka prodávající údaje vymaže z databáze zákazníků. Kromě údajů, které slouží k účetní a daňové evidenci, kterou prodávající ze zákona vede.

Práva a povinnosti nakupujícího

 1. 1. Nakupující se zavazuje odebrat závazně objednané a zaslané zboží a zaplatit celkovou cenu za objednané zboží a případně další poplatky (poštovné, balné, dobírka) uvedené v závazné objednávce.
 2. 2. Nakupující uvede správně a pravdivě údaje potřebné k vyřízení objednávky.
 3. 3. Na základě zákona č. 367/2000 má nakupující právo na odstoupení od kupní smlouvy bez udání důvodu do 14 dnů od převzetí zboží.
 4. 4. Nakupujícímu tím vyvstává nárok na vrácení částky za toto zboží zaplacené.
 5. 5. Vrácené zboží nesmí být poškozené nebo jinak znehodnocené.

Platební podmínky

 1. 1. Ceny uvedené v ceníku jsou konečné.
 2. 2. Kupující hradí zboží:
  1. hotově při jeho převzetí - osobně prodejci nebo dobírkou při převzetí balíku;
  2. předem převodem na účet prodejce.
 3. 3. Zboží je zasíláno Česko poštou, s.p. jako balík do ruky, nebo prostřednictvím PPL. Poštovné a balné účtujeme dle váhy zásilky a aktuálních ceníků ČP s.p. a PPL. V případě zaslání na dobirku + 40 Kč doběrečné. Pokud hodnota zboží v jedné objednávce převýší 1 500 Kč, poštovné se neúčtuje. Pokud je zásilka těžší než 30 kg, bude rozdělena do dvou balíků.

Reklamační řád

Reklamační řád dle zákona č.40/1964SB.Občanského zákoníku ve znění zákona č.136/2002SB.

 1. 1. Zákazník je povinen zkontrolovat při přebírání zboží, zda obal není porušen a zboží poškozeno či odcizeno. Pokud ano, musí na místě sepsat se zástupcem pošty či přepravní společnosti protokol o poškození balíku a dohodnout se s ním na dalším postupu. Odpovědnost za poškození zboží dopravou nese plně dopravce. Zároveň musí zákazník neprodleně informovat prodávajícího o vzniklém problému.
 2. 2. V případě, že zákazník chce zboží reklamovat, musí zboží řádně zabalit a zaslat doporučeně na adresu prodávajícího. K reklamovanému zboží musí zákazník přiložit písemné sdělení o důvodu uplatňování reklamace.
 3. 3. Reklamace musí být vyřízena v zákonem stanovené lhůtě 30dnů, pokud se prodávající nedohodne se zákazníkem jinak. Veškeré vyřizování reklamací se drží platných zákonných norem. 4. Při uznání reklamace má zákazník právo na výměnu vadného zboží nebo vrácení platby včetně poštovného.
 4. 4. Tento reklamační řád nabývá platnost dnem 1. 7. 2006 a platí na území celé ČR. Zákazník je povinen se s reklamačním řádem seznámit. Nákupem zboží potvrzuje souhlas s tímto reklamačním řádem a zavazuje se jím řídit. Prodávající si vyhrazuje právo na změny tohoto reklamačního řádu bez předchozího upozornění.
<- Zpět