O nás

Jsme manželé Sivákovi a věnujeme se chovu psů, ke kterému patří jejich výcvik, krmení a pomůcky a chovatelské potřeby. Po zkušenostech se sháněním pomůcek a výběrem krmiv jsme se rozhodli po dvanáctileté praxi kvalitu nejen podporovat, ale i dále po chovatelské linii rozšiřovat. Při výběru krmiva jsme byli totiž donuceni začít se řídit vlastní úvahou a naučit se číst složení. V tomto ohledu jsme byli zklamáni radami odborníků, jako jsou veterináři!

Patříme k chovatelům a nikoliv k množitelům psů a zajímá nás život pejska i po jeho prodeji do nové rodiny. Dbáme na to, aby se naše odchovy umísťovaly do podmínek, které zajistí bezstarostný a příjemný život jak vám, tak i pejskovi. Spolupracujeme s chovatelskou stanicí Navianela, Clark, Canine Pleasure.

Zabýváme se chovem německých ovčáků a finským plemenem (Suomen)lapinkoira. Jde nám především o zdravý chov, který je postavený na kvalitě rodičů a předešlých pokolení. Vyhýbáme se tak problémům s určováním pravosti rodičů pomocí DNA (testuje se již standardně) a různých zdravotních problémům s dysplaziemi předních a zadních končetin či jiných chorob častých pro námi chovaná plemena.

Určitě vás nezklameme ochotou vám s čímkoliv poradit a pomoci, abyste se s pejskem sžili a začali si naplno užívat radostí s ním spojených.